תפריט האתר

תינוקות נולדים גם בחורף

את ילדי בכורי, ילדתי בקיץ

למרות שאני אוהבת חורף מושבעת, שמחתי מאוד על כך שלא אצטרך להתמודד עם מזג האוויר הקר, מיד כשבני יגיח לעולם.ממש לא התחשק לי להתמודד עם כל מה שאסור ומה שמותר לתינוקות בחורף.ואכן בהמשך, ככל שחקרתי, הבנתי שבעונת החורף מצטרפות ועוד עוד מטלות נוספות …מחלות, עניינים…ושצריך להתארגן בהתאם.בבן הראשון שלי, הדחקתי את המחשבה הכי רחוק שאני יכולה, גם בגלל שזה באמת לא היה רלוונטי,כי הרי בני נולד בקיץ וגם אחרי כל כך הרבה שנים של ניסיונות להרות, כשקיבלתי בן סוף סוף, את בני בכורי, הייתי עסוקה בהודיה. אגב, אני בהודיה עד היום!!!

אז לא העליתי במחשבתי, שיכול להיות שאהיה יום אחד אימא לשניים

התרכזתי בנס, התרכזתי בשמחתי ובהודיה. נסתרות הן דרכי האל ונכנסתי להריון פעם שניה תודה לאל ואת הבן השני, ילדתי בחורף.יכול להיות שזאת הסיבה, שממש ממש סחבתי את ההיריון עד לסוף שבוע 42  אין ספק, ככה חשבתי, בחורף ברחם חם יותר ובטוח יותר. כנראה שפשוט היה בי איזשהו פחד ניסתר כזה,סמוי ואולי אפילו חוסר רצון להתמודד עם העונה הזאת,עם תינוק בחורף כאימא… אני זוכרת שככל שהתקדמו חודשי ההיריון והייתי קרובה ללידה, ניסיתי להתכונן מבעוד מועד ללידה הצפויה להתרחש בחורף. המון סרטים התרוצצו לי בראש, כמו למשל איך אדע שבאמת לא קר לו, מה אני צריכה להלביש לו, איך לחמם את הבית נכון וטוב ומחלות החורף השונות,התרוצצו לי בראש ללא הרף. מה אני אעשה עם המחלות… החלטתי כבר מהניסיון עם הבן הבכור שלי, שסימני שאלה ואי ודאות, רק מבאים אותי למקום של פחד וקיפאון.

החלטתי פשוט ללמוד את הנושא ולהתכונן

בראש ניגן לי המשפט "הכן את תינוקך וביתך ללידה לחורף" אז עשיתי זאת לאט לאט. דבר ראשון, התארגנתי ורכשתי בגדים. הבגדים של בכורי לא תאמו, אז יצאתי למסע רכישה.  תינוק צריך ללבוש שכבה אחת נוספת, על מנת לחמם את גופו.חשוב להתאים את הבגדים למקום בו נשהה בעתיד, אם זה בחוץ, במכונית, אצל חברים… אז ארגנתי לי סטים זוגיים כאלה, שלא יהיו צמודים מידי,עם רווח בין הבגד לגוף.  המוכרת בחנות הבגדים, הדגישה ואמרה "שבגד שהוא לא צמוד וכשיש מרווח ואווירבין העור לבגד,זה עוזר לשמור על חום הגוף של התינוק" ועוד היא חיזקה ואמרה  "אני מקווה שאת יודעת שבחודש הראשון של התינוק, הגוף שלו עדיין מתקשה לווסת את הטמפרטורה שלו, לכן את צריכה לדאוג ללבוש מתאים ולעזור לוויסות הגוף שלו" לקחתי לי פתקי החלפה, תוך כדי שהמוכרת מחמיאה לי על שאני נראית נפלא לאישה בשבוע 41 "יופי לי" סיננתי בין השיניים,  למה אני לא ממש מרגישה ככה ?

חורף

הוספתי וקניתי עוד אופציות ליום סגריר, אם אצטרך להוסיף ולחמם אותו. היה לי חשוב מאוד, במסגרת שמירת חום גופו, לא להגביל את התנועתיות, לא לסרבל וגם שיהיה לי נוח להלביש אותו. בכל אופן, כל כך הרבה בגדים,שתי שכבות אולי אפילו שלוש? הבנתי מהמוכרת שיעצה ותמכה בי"את תמיד יכולה לבדוק אם חם לו, באמצעות מגע עם כפות הידיים והרגליים שלו. זה יאפשר לך איזושהי אינדיקציה לגבי חום הגוף שלו"… כשעמדתי ליד דוכן הכובעים, מאוד התלבטתי. בני עדיין לא נולד ובכל זאת אני רוצה להיות מוכנה לקראת ההוצאה שלו מבית החולים. נשאר שבוע והכל מסתגרר לו בחוץ, אני יודעת שלחום יש נטייה תמיד לצאת מהגוף דרך הראש,אבל איזה גודל של כובע אני צריכה לקנות?המוכרת שראתה אותי עומדת ובוהה בדוכן הכובעים, מיד נגשה עם חיוך כובש ואמרה "אני רואה שאת מתלבטת בעניין הכובעים, אשמח לעזור"  בהמלצתה, לקחתי שלושה סוגים של כובעים. לא ממש יכולתי לדעת מה יהיה גודל ראשו של בני, רק שהכובע לא ילחץ לו על הראש הקטן. אני יודעת שבהתחלה, הראש יותר גדול מהגוף, אז בחרתי שלושה כובעים מובחרים בעיניי, רכים, קטנים לתפארת.

הבטתי בהם ופתאום,העיניים שלי החלו לזלוג  ללא התראה מראש,מהתרגשות ואושר. אני עומדת לי בחנות בגדי תינוקות, סביבי ערמות של כובעים,מנסה לדמיין איך יראה בני השני עם הכובע הזה, איזה עיניים, איזה פרצוף יהיה לו…אני בשבוע 41 והכל כל קרוב וההורמונים שמציפים אותי שוב ושוב, מעלים את גל ההתרגשות הזה. כן, הכל עומד להתרחש ממש עוד מעט.אני עומדת לי בחנות, עם דמעות שזולגות לי בלי שליטה מהעיניים,כשהכל הופך פתאום למטושטש וללא גבולות זמןואי בהירות, כמו המפגש הזה שעומד להתרחש ממש כל רגע, עם הבן השני שלי… בעודי מקנחת את האף בקול מחריש אוזניים, את זה הבנתי מהאישה שעמדה ממש לידי ובחרה סינר לנכדה שלה,כשפתאום היא הביטה בי במבט נוקב כאילו נבהלה מהשופר שהאף שלי השמיע תוך כדי קינוח,ואני מתרחקת לי לאיתי ממנה.

מזג אוויר סגרירי

אני מחפשת מד מעלות

היה חשוב לי לשמור על חום הבית, החום בבית צריך להיות 23-24 מעלות, את זה אני כבר יודעת עוד מהבן הבכור שלי. בחורף הראשון איתו, דאגנו לחמם את כל הבית ולא רק את החדר שלו,כולל המקלחת. כמובן בהשגחה מלאה, כשהתנור דולק. היה חשוב לי שנשמור בבית על חום זהה בין החדרים,על מנת שלא יהיו הבדלי טמפרטורה בין חדר לחדר, כשאני דואגת תמיד לאוורר. אגב אני עושה זאת גם עכשיו, כשהבנים שלי כבר גדולים. מאווררת, ודואגת לא פחות עכשיו, כשהם כבר גדולים.

לאחר לידת בני השני, בדרך חזרה הביתה, הוא היה לבוש לתפארת, עם אוברול כחול כהה כפול,סוודר קטנטן מעל והכובע ישב עליו כמו מצנפת להתפאר. והוא, בתוך הסלקל, היה מרופד כמו חבילה עטופה היטב. בכניסה לחצר שלנו, חיכו לנו כל השכנות, עם גרביים שהן סרגו וכובעים בשלל צבעים וגוונים, כך שבחורף הזה, גרביים וכובעים לא היו חסרים לנו.

עברנו את החורף הראשון בקלות נסבלת יחסית, בהקפדה ובתשומת לב. לעיתים, הבכור היה מביא לנו הפתעות מהגן, וירוסים… והקטנטן היה נדבק. נאלצנו להתמודד עם נזלות, שיעולים ושאר דברים מיותרים.

היה מאתגר, ומה שאני כבר יודעת שתמיד קורה זה, שאחרי החורף, מגיע האביב ואחר כך הקיץ ואחר כך שוב הסתיו ושוב החורף וכל עונה, יש בה התמודדות ואתגרים מסוגים שונים ואחרים ואני, תמיד אימא בלמידה ומקבלת את זה כפי שזה…

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
מאת: