תפריט האתר

פעילות אתגרית לקיץ

הקיץ הגיע ועמו הצורך ברעיונות לפעילות כיפית ומהנה. כאשר ישנו הרבה מרץ שהצטבר בחופשה, אפשר לפרוק אותו בעזרתה של פעילות אתגרית המתאימה לכל המשפחה. אם אינכם מצליחים לחשוב על רעיונות משלכם הנה ההמלצות שלי לכמה פעילויות מהנות ומאתגרות כאחד:

רכיבה על סוסים

ילדים רבים אוהבים בעלי חיים, אולם ביקור שגרתי בגן החיות לא יספק את המענה המתאים במיוחד כאשר מחפשים פעילות אתגרית. לעומת זאת פעילות כמו רכיבה על סוסים כן תספק את אותו המענה שאתם מחפשים – מדובר בחוויה מהנה ומאתגרת אשר ילדים רבים יכולים להתחבר אליה. לרכיבה על סוסים ישנם יתרונות רבים והיא תורמת לשיפור הביטחון העצמי של הילדים. ניתן להגיע לחוות סוסים לרכיבה חד פעמית או אף לרשום את הילדים לחוג אשר יספק להם את כל הכלים הנדרשים כדי להמשיך בזו הפעילות על בסיס קבוע.

shutterstock_147171224-1

טיול טרקטורונים

יש ילדים אשר אהבה לכלי רכב ולעולם התחבורה טבועה בהם מלידה. מניסיוני האישי, יש גם מבוגרים אשר אהבה זו לא עוזבת אותם גם כאשר הם מגיעים לבגרותם. לכן אם אתם מחפשים פעילות מאתגרת ופורקת מרץ, רכיבה על טרקטורונים תהיה פעילות מתאימה. ברחבי הארץ בכלל ובאזור הצפון בפרט ניתן למצוא אתרים אשר מציעים כאלו פעילויות לכל המשפחה, לעיתים יהיו שם גם פעילויות נוספות מלבד רכיבה על טרקטורונים, מהן אפשר ליהנות אם כבר מגיעים לסביבה.

פיינטבול

עוד רעיון לפעילות מהנה במיוחד הוא ביקור במתחם פיינטבול. כל שעליכם לעשות הוא למצוא חברה אשר מפעילה מתחם המיועד למשחקי פיינטבול ולתאם עמה הגעה. במתחמים מסוג אלו יהיו פעילויות מאתגרות המתאימות לטווח רחב של גילאים, כאשר גם מגוון המשחקים שיעמוד לרשותכם יהיה רחב במיוחד. משחקי פיינטבול חוויה משעשעת, מלבד היותה מאתגרת וללא ספק מדובר בפעילות מגבשת וחווייתית. כיום מתחמים אלו מציעים גם את מבחר החידושים הקיימים בתחום "הלחימה המדומה" כמו לייזר טאג לדוגמה, המאפשרים לכם לחוות פרץ של אדרנלין לכל אורך השהות.

shutterstock_335592785-1

קיר טיפוס

רעיון נוסף אותו כדאי לאמץ אחת לתקופה הוא קיר טיפוס. כיום ישנם מתחמים מיועדים לכזו פעילות וניתן להגיע אליהם באופן חד פעמי או אף לעשות מינוי ולהגיע על בסיס קבוע. אם הילדים שלכם, או אף אתם, אוהבים לטפס על כל אבן או גבעה שנקרית בדרככם, תהיו בטוחים שתהיה זו ממש פעילות מהנה. ואם אתם מחפשים אתגר, מניסיון, במקומות מסוג אלו ישנם קירות בדרגת קושי שונה ואף קירות המתאימים לילדים במיוחד, כך כל אחד יכול לאתגר את עצמו בהתאם ליכולותיו.

טיול אופניים

לעיתים כל שעליכם לעשות כדי לאתגר את עצמכם ואת הגוף שלכם הוא לצאת לטיול רכיבה על אופניים. בארץ ישנם מסלולים רבים המתאימים לזו המשימה בדיוק ואתם יכולים לבחור מסלול אשר תואם את דרגת הקושי אותה אתם מחפשים. רכיבה על אופניים בשטחים טבעיים היא מאוד מאתגרת ודורשת יכולות וכישורים שונים לחלוטין מאשר רכיבה בעיר. אני ממליצה לכם לחמם את השרירים לפני שאתם יוצאים לדרך, כדי שלא תמצאו את עצמכם תפוסים יום למחרת הטיול.

shutterstock_6539902.jpg

כמובן שלא חסרים רעיונות נוספים

כאמור, לא חסרות פעילויות מאתגרות ואתם יכולים לאתגר את עצמכם ואת בני המשפחה שלכם בכל דרך בה אתם מעדיפים. כדי למצוא פעילות אשר מתאימה גם לקיץ, גם להעדפות של כל בני המשפחה וגם לטווח הגילאים של כל המשתתפים עליכם לעשות מעט שיעורי בית וכך לאתר את כל המקומות והאתרים בהם שווה לעשות ביקור.

בנוסף לכל הרעיונות והפעילויות שהצענו כאן, יש גם פעילויות לילדים בחיפה >>

לקריאת כתבות מגזין סינמול נוספות, לחצו כאן

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
מאת: