תפריט האתר

לימוד אנגלית לכל רמה ולכל מטרה

לימודי אנגלית בבית הספר תמיד נראו לי מבלבלים ומשעממים. בין שירים לסרטים וטקסטים על מערכת השמש או מצב הפנדות באוסטרליה, אני חלמתי על יהודה עמיחי וביאליק. אחרי השחרור, קיבלתי זאפטה חזקה בראש.

לימודים אקדמאים, מבחני כניסה לעבודות שונות (אפילו מזכירות!) או סתם תקשורת בין אנשים לא מהארץ שהלכה והפכה יותר ויותר נגישה, פשוט לא היו אפשריים בלי אנגלית בינונית ומעלה! בלית ברירה החלטתי לשנס מותניים ולבחון מה נדרש ממני כדי להתקדם בחיים ואיפה הכי כדאי לי ללמוד.

shutterstock_364077866

כרטיס כניסה לאוניברסיטאות בארץ

בכל מוסד לימודי אקדמאי נדרשת רמה גבוהה של אנגלית. לרוב המוסדות ניתן להתקבל עם אנגלית ברמת מתחילים. יש לזכור כי אחד מתנאי המעבר המחמירים ביותר לטובת סיום התואר הוא שיפור האנגלית לרמה גבוהה מאוד בתוך תקופה של שנתיים מתחילת הלימודים. רוב המוסדות מסתמכים על הציון היחסי באנגלית שמקבל התלמיד במבחן הפסיכומטרי ובהתאם לנקודות נדרש ממנו להשלים לרמות הגבוהות יותר באמצעות קורסים. דרך נוספת להשלים את חובת האנגלית למי שלא הצליח להיפטר ממנה במסגרת המבחן הפסיכומטרי היא לבצע מבחן אמי"ר. ציון גבוה במבחן יבטיח פטור מלימודי אנגלית.

3868275_hr

מבחני מיון לאוניברסיטאות בארץ ובחו"ל

ישנם מבחנים ממיינים רבים לתארים ומקצועות שונים באקדמיה הדורשים רמה גבוהה בשפה האנגלית.  Gmat  הוא מבחן הקבלה לתואר שני במנהל עסקים בארץ ובחו"ל ומהווה אחד מתנאי הקבלה החשובים ביותר ובמקרים רבים משמש גורם קבלה עיקרי. ציון גבוה במבחן זה יכול להיות לעזר לקבלת מלגות. Tofel הוא מבחן המשמש כרטיס כניסה ללימודים אקדמאים עבור תלמידים הנועד להעריך את יכולת התלמיד להתמודד עם תכני אנגלית אקדמאים. מבחן Gre, מבחן הקבלה ללימודי תואר שני ודוקטורט הכולל חלק כמותי, חלק מילולי וחלק של כתיבה וכמובן ישנו מבחן הפסיכומטרי המפורסם.

אנגלית עסקית – מבחני מיון למשרות מבוקשות

בכפר הגלובלי הקטן שלנו, הוא – כדור הארץ, כאשר כולם מרחק לחיצת כפתור זה מזה, אנגלית, השפה האוניברסלית דרכה ניתן לתקשר עם כל המדינות, הופכת חשובה מאי פעם עבור בעלי מקצועות כדוגמת אנשי עסקים, רופאים ועורכי דין. למעשה כל מקצוע מדעי או עיסקי מתפתח ומתרחב באמצעות שפה זו. השפה האנגלית העיסקית היא כבר הרבה יותר מסתם שפה ומהווה מפתח ובסיס ליחסי עבודה בינלאומיים. כל בעל מקצוע המבקש לפרסם מאמרים או פשוט להישאר מעודכן בתחומו נדרש לעשות זאת בשפה האנגלית. על אף שאנו חיים במדינה דוברת עברית, ההתקדמות הן במקצועות המדעיים והן בתחום העסקים דורשת יכולת תקשורת עם עמיתים בשאר העולם ולכן גם מי שהוא בעל עברית רהוטה ומדויקת יתקשה מאוד למצוא עבודה ואפיקי התפתחות ללא אנגלית ברמה גבוהה.

shutterstock_418499554

הכנה לקורס ומבחן הפסיכומטרי

כל זאת טוב ויפה אבל אני רק בתחילת דרכי ומעוניינת להתחיל את התפתחותי האקדמאית. ידעתי שיש מבחן אחד שיכול לסייע לי בכך – מבחן הפסיכומטרי הידוע לשמצה ובנוסף ידעתי באופן ודאי שאם לא אקדיש את כל זמני לפיתוח האנגלית שלי טרם הקורס והמבחן, גם המורה הטוב ביותר לא יוכל לסייע לי. קיבלתי עצות שונות ומגוונות שיסיעו לי לצאת לדרך ולהגיע לקורס הפסיכומטרי מוכנה ללמוד ולהתקדם. העצה הטובה ביותר בה נתקלתי היא בסיסית וותיקה ללא קיצורי דרך- מי ששואף ללמוד אנגלית, שירים ספר ויתחיל לקרוא אנגלית. אז פתחתי את הספר החטא ועונשו וסגרתי אחרי 20 שניות. מומלץ כמובן לא לקפוץ מעל לפופיק ולהתחיל במשהו שהוא ריאלי עבור קורא מתחיל. כך מצאתי את עצמי קוראת מחדש את כל ספרי הארי פוטר, לאחר מכן את הטרילוגיה של "דמדומים" ולקינוח ספרי מתח של הרלן קובן. כעת כל שנותר לי לעשות הוא להתמודד עם המבחן האכזר שמתחיל להיראות הרבה פחות נורא.

ברלינגטון אינגליש מתאימה עצמה לתלמידים עם שיטת לימוד המאפשרת למידה בקצב הנכון ובזמנים המתאימים לכל אחת ואחד. החברה מספקת שירותי לימוד אנגלית בסניף לב המפרץ הצפוני, באר שבע הדרומית, תל אביב הנגישה ועוד סניפים רבים המפוזרים ברחבי הארץ, כל אחד יכול ליהנות מצוות מקצועי ושירות אדיב ולהפוך את חווית הלמידה לנעימה ומלמדת.

לפוסטים נוספים במגזין סינמול, לחצו כאן

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
מאת: