תפריט האתר

כיצד לבחור משקפי שמש?

איך כל הקטלוג יושב בול על בר רפאלי ואת עוד לא עשית את המעבר ממשקפי טייסים לג'ון לנון? האם גם בשמש של יולי אוגוסט אפשר ללכת עם משקפי שמש בהירות? למה לא לקנות משקפיים בשוק אפילו שהם נראות מיליון דולר?

במדינת השמש הנצחית משקפי שמש זה פריט אופנה הכרחי, ולרובנו יש זוג למשרד, זוג לים ועוד כמה להרגשה טובה. המדריך לבחירת משקפי שמש – לא למצמץ.

תקני בטיחות

מצאת זוג משקפיים שיושבות עליך בול, הן גם נוחות וגם נראות מיליון דולר, אז מה בגלל תקני בטיחות תפסידי את מציאת השנה? לגמרי כן. תקני הבטיחות (הכללים, לא אופטיים ספציפיים) לעדשות משקפיים זה עניין אקוטי ולכן תמיד חשוב לשאול את המוכר אם המשקפיים חוסמות קרינת UVA  ו-  UVBוהסיבה פשוטה; משקפי שמש שאינן עומדות בתקנים מייצרות 'חושך' סינתטי מטעה כך שאפשר להישיר מבט ישירות לשמש ולא למצמץ. אבל במידה והן לא עומדות בתקני הבטיחות נגרם נזק לקרנית העין והעניין יכול להוביל לבעיות ראייה, קמטים מסביב לעין (שלא נדע) וכאבי ראש.

ג'ון לנון היה טייס?

כל שנה מציפים את השוק טרנדים חדשים בגזרת משקפי השמש ואני כבר לא יודעת אם אפשר לצעוד בגאווה עם משקפי הטייסים שלי בלי להיזרק לשנות החמישים. אז נכון כל שנה אני מתחדשת בזוג משקפיים חדש אבל חבל לזרוק משקפיים ישנות רק כי חלפה לה עוד מודה. רטרו זה שם המשחק; בין אם מדובר במסגרת מרובעת קלאסית (סגנון משנות החמישים שעשה קאמבק לפני חמש שנים), משקפי מטריקס או מסגרת ג'ון לנון- כל הטרנדים שואבים מהעבר ולכן סופם שיחזרו. עזבי את הניסיונות להתאים לפנייך את המודה העכשווית כי את נראית הכי נכונה במה שיושב עליך בול.

shutterstock_1183744033

חוקי ייסוד

איזה משקפיים הכי מתאימות לי? תשובה אבסולוטית אפשר לקבל רק מהחברה האמינה ביותר בחנות- המראה. למרות זאת אני אנסה להתוות כמה כללי בסיס; משקפי שמש (שאינן נכללות בטרנד 'עדשת הענק'- ג'קי אונסיס) צריכות להתאים למסגרת הפנים. משקפיים קטנות על פנים רחבות יראו מתוחות כמו חולצה שנהייתה חולצת בטן בעל כורחה, משקפיים גדולות על פנים צרות יכבידו על האף וייצרו תחושה של אי יציבות כשהן מיטלטלות מצד לצד עם כל תנועה. עדשות עגולות עדינות יושבות כמו תכשיט עדין על פנים צרות ויוצרות ניגוד אופנתי. אני בודקת כל זוג לפי מבחן האף, אם צריך להוריד את המשקפיים ליותר מחצי התורן של האף- הן לא במידה ונקסט.

עדשות או לא להיות

עדשות פלסטיק קלות יותר, עמידות בפני מים אך נוטות להישרט ולהתבלות עם הזמן. לעומתן, עדשות זכוכית אמנם כבדות יותר אך הן צלולות, פחות חשופות לנזקים, ומאפשרות ראייה של יותר צבעים. עדשות פוליקרבונט הן העדשות העמידות ביותר לאורך זמן אך הן הכי פחות צלולות ומומלצות בעיקר לאנשים עם בעיות עיניים.

בדיקות אחרונות

שנייה לפני שאת רוכשת את הזוג המיוחל צאי החוצה ותבחרי נקודה להסתכל עליה חצי דקה, לאחר מכן הורידי את המשקפיים ותסתכלי שוב. אם יש תחושה לא נעימה בעיניים כנראה שהעדשה לא טובה, אם בלי המשקפיים את שמה לב לדברים שלא ראית כשלבשת אותן – העדשה לא מתאימה לך. ההבדלים היחידים שאת אמורה לראות הם הבדלי אור וצבע, כל השאר פשוט מעידים על איכות לא טובה ועדיף שיהיו תלויות על המדף מאשר עליך. אם את מסתנוורת מחריצי אור שחודרים מצדי העדשה כנראה שאת צריכה עדשה גדולה יותר.

shutterstock_382219844

אחד זה המספר הכי בודד

משקפי שמש זה עניין של אופנה, הרי לא אלבש לים מה שאני לובשת למשרד וכמובן שאף אחד מהם לא מתאים לחתונת שישי בצהריים. משקפי שמש עם עדשות בהירות יותר מתאימים לעונות הסתיו ולשעות אחר הצהריים, ומשקפי שמש כהות מתאימות לים ולשעות הבוקר שבהן אנחנו רק רוצות להסתיר את העיניים ולתת להן עוד שעה להתעורר. אני אמנם לא חסידה גדולה של לקנות את אותה דוגמא בכמה צבעים, במיוחד לא כשמדובר במשקפי שמש- אבל כן כייפי לשמור על ארון רענן ולדאוג תמיד שהמשקפיים השרוטות של הטיולים והים הן לא המשקפיים איתן אגיע לחתונת ברנץ' בשישי בצהריים.  טיפ קטן – בחודשים ספטמבר-פברואר המחירים עושים דיאטה רצינית, חכי לחודשים אלא ובמקום לקנות שתי זוגות תתפרעי על שלושה.

לחנויות אופטיקה בחיפה, קניון סינמול >>

לכתבות אופנה וסטייל נוספות במגזין סינמול, לחצו כאן

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
מאת: