תפריט האתר

טיפים לקניית מייקאפ

נשים רבות בוחרות להשתמש במייקאפ ולו רק בשל העובדה כי הוא מסייע להן להסתיר פגמים וכתמים, להעניק גוון אחיד לעור הפנים ובאופן כללי – מאפשר להן להיראות טוב. עם זאת בחירת מייק אפ זו משימה מאתגרת נוכח המבחר הקיים ואם זו לך הפעם הראשונה, הנה כמה טיפים שיסייעו בתהליך.

כבר מזה שנים רבות שהמייקאפ נחשב לחברה הטוב ביותר של האישה. הוא מציע הגנה מושלמת ומסתיר את כל הפגמים אשר איננו רוצות שיתגלו. למעשה גם הנשים היפות בעולם נעזרות במייקאפ ואינן נסמכות רק על המראה הטבעי ורבות הנשים שאף לא יצאו מהבית מבלי שמרחו אותו על הפנים. עם זאת על מנת שיבצע את עבודתו נאמנה, קיימת חשיבות לבחירה נכונה ולמידת התאמה מושלמת. זאת ניתן להשיג בעזרתם של הטיפים הבאים.

הגנה והזנה

למייקאפ ישנן הרבה תכונות אשר הופכות אותו לאחד מסוגי האיפור הפופולריים ביותר על מדפי הקוסמטיקה והטיפוח. אולם מלבד יכולתו להסתיר כתמים ופגמים חשוב לבחור במייק אפ איכותי, בעל מקדם הגנה ועשיר במינרלים אשר יספק גם לחות והזנה ובד בבד יפעל להגן על העור מפני מזיקים סביבתיים.

התאמה לגוון הפנים

פרמטר נוסף אליו יש להתייחס בעת בחירת מייקאפ הוא התאמה מלאה לגוון העור. כאמור לכל אישה גוון עור משלה ולכן לפני שקונים יש לבקש מאחת הדיילות שתסייע לך לבחור את הגוון המתאים לעור שלך. את המייקאפ יש לבדוק על הצוואר או ליד הסנטר, במידה והוא נטמע בעור הרי שהוא מתאים ובמידה ורואים כתם באזור בו מרחנו, סימן שהגוון אינו מתאים.

נוזלי, יבש או אבקה?

המייקאפ מגיע במרקמים שונים ביניהם מרקם נוזלי, קרמי, יבש או אבקתי. בדרך זו כל אישה נהנית מזכות הבחירה ומהתאמה מושלמת למרקם העור שלה. מלבד התאמה למרקם העור, ההבדלים בין הסוגים השונים משפיעים גם על רמת הכיסוי. כך למשל מייקאפ נוזלי מתאים לכיסוי עדין יותר ויומיומי, מייקאפ מוצק יתאים לאיפור ערב ולכיסוי יותר מסיבי ומייקאפ קרמי יתאים לנשים שרוצות כיסוי בינוני.

מידת העמידות

מבחן העמידות של המייקאפ גם הוא בעל חשיבות בעת הקנייה, במיוחד כאשר מדובר באקלים הישראלי. בעונות החמות של השנה כאשר מזיעים חשוב לבחור במייקאפ ולו רמת עמידות גבוהה, אשר יאפשר לך להיראות קורנת וזוהרת לאורך זמן. לרוב מייקאפ ממוצע יחזיק כשש עשרה שעות לכל היותר וארבע שעות לכל הפחות, לכן הבחירה תלויה בצרכים שלך ובכמות התיקונים והטאצ'אפים אותם מתאפשר לך לבצע במהלך היום.

סוג העור

הסוגים השונים של המייקאפים מיועדים גם לתת מענה לסוגי העור השונים. כך למשל אין מייקאפ אחד שמתאים לבעלת עור יבש ולבעלת עור שומני. כאשר בוחרים מייקאפ יש לשים דגש על סוג העור ולכן לעור שומני שנוטה להזיע  מומלץ לקנות מייקאפ על בסיס מים וסיליקון ולא על בסיס שמן מינרלי. לעומת זאת כאשר העור יבש מומלץ לבחור דווקא במייקאפ המבוסס על שמנים.

ורוד או צהוב?

כאשר בוחרים מייקאפ ניתן לשים לב כי קיימים שני תתי גוונים עיקריים והם ורוד וצהוב. אלו נחלקים לקשת רחבה של גוונים מבהירים יותר ועד כהים. לכל עור יש את הגוון שמחמיא לו ולכן חשוב לבדוק את המייקאפ באור יום ולראות מהו הגוון שלך יותר מחמיא. הבדיקה הכי טובה היא באזור הצוואר כאשר עליך לוודא כי אין הבדל בין המייקאפ שנמרח על הלחי או הסנטר לבין צבע העור הטבעי.

ניתן גם לערבב

לעיתים ישנם הבדלים בגוון העור בין עונת החורף לקיץ או שלא נמצא על המדף בחנות את המייקאפ המושלם ביותר לצבע העור. במקרה כזה יש לקחת בחשבון כי ניתן לערבב בין שני גוונים שונים על מנת ליצור את הגוון המתאים וכך לקבל את מידת ההתאמה המושלמת לגוון העור. במידה ואינך יודעת כיצד לעשות זאת בעצמך באפשרותך לבקש מדיילת היופי שתייעץ ותסייע לך בבחירתך.

לסיכום נאמר כי אין ספק שהמייקאפ מהווה את הבסיס לאיפור ולכן יש לבחור אותו נכון. המייקאפ המושלם הוא כזה שיספק הגנה ולחות, יציע כיסוי מושלם, יגרום להרגשה קורנת וזוהרת, יקנה לעור מרקם חלק טבעי והכל מבלי שתראי מאופרת, זה כל הסיפור.

לחנויות קוסמטיקה ואיפור בקניון, היכנסו לכאן

לכתבות מגזין אופנה נוספות

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
מאת: