תפריט האתר

טיפים לבחירת ציוד לתינוקות

מהי הדרך הנעימה ביותר להעביר את חופשת הלידה מהזמנת בגדים, צעצועים וציוד לתינוק קטנטן? יש כל כך הרבה חברות, צבעים, סוגים ואופציות לכל מתקן עד שכבר אפשר להתבלבל לגמרי לגבי מה נכון לקטן שלך. להלן כמה אופציות לבחירת הציוד הכי נוח וכייפי לך ולקטן שלך, מזל טוב כבר אמרנו?

shutterstock_339414170

עגלות או לא להיות

עגלה טובה קונים פעם אחת. לכל חנות ואתר הזמנות יש רשימת עגלות מומלצת, אבל זו המלצה כללית והאמת היא שמה שהכי נמכר לאו דווקא יתאים לצרכייך. בהיריון השני והשלישי את כבר יודעת מה את צריכה ומה סתם מיותר. אבל אם ילדת את בכורך / בכורתך השפע הקיים בשוק עשוי רק לבלבל. לפני שיוצאים לבחור עגלה עני על כמה שאלות:

1. האם הדרך למכולת / לחברים / למגרש המשחקים מרוצפת במדרכה או דרך עפר? כך תוכלי לבחון את גלגלי העגלה בהתאם לצרכייך, בערים אפשר להסתובב עם גלגלים קטנים ובאזורים פחות מרוצפים עדיף לבחור בעגלה עם גלגלים עמידים וגדולים יותר.

2. מי המשתמש העיקרי? במידה וזו את ולא יצא לך לבקר בפילטיס כבר תקופה עדיף לא להקשות ולבחור עגלה השוקלת מתחת לתשע קילו.

3. כמה אתם מוכנים להשקיע- כאן צפי למלכוד 22. עגלה יקרה יכולה להגיע למחירים של 1500 ויותר, אבל תשמש את המשפחה שנים, סביר להניח שגם לילד הבא- לאט לאט, בזמנך לכשיגיע. עגלה זולה יותר יכולה להחזיק מעמד ולשרת אותך נאמנה אבל במשך השנים תמצאי עצמך מחליפה חלקים, משפצרת אי אלו מרכיבים וכולי. גם את הזוויות חשוב לבדוק, שהעגלה נשכבת עד זווית של 150 מעלות ועולה לישיבה עד 110.

4. סוכך- ודאי שלעגלה יש סוכך נשלף, כמה דרגות יש לו? והאם יש כיסוי טוטאלי (לימים גשומים או תנומה קלה בטבע וכו' חשוב להגיע לחנות ולבדוק שהעגלה נכנסת לתא המטען בקלות, ושיש לה סלסילה תחתונה כך שלא תצטרכי לנבור בתיק בשביל כל מגבון (את הבמבה לעומת זאת אולי בכל אופן עדיף להחביא בתיק).

shutterstock_79325728

בטיחות זה שם המשחק

כיסא בטיחות מסובך יכול להיות מיני סרט אימה. כולנו מכירות הרי את האימא במגרש החנייה בסוף היום שמעמיסה קניות ובסוף נתקעת על סוגר אחד עקשן שמסרב לשתף פעולה. בדיוק גם הילד רעב, ובכלל בא לו לשבת רגיל כמו אימא ואולי בינתיים תוציאי לי ביצת הפתעה משקיות הסופר ואת? יכולה רק לקוות שסופר נני לא צופה ברגעים האלו וממשיכה להיאבק. חשוב לבחור כיסא בטיחות עם סוגר פשוט שלא צובר חלודה- את תראי שככל שיעברו החודשים יהפוך הסוגר למעיין משחק עבור תינוקך וסוגר פשוט יאפשר לו לסגור ולפתוח לבד, אל דאגה כולם נסגרים לגמרי ובלי עזרה ממך הוא לא יוכל לפתוח ולסגור לבד. יש גם אופציה של סלקל, המתאים לתינוקות עד גיל שנה והיתרון המשמעותי שלו הוא שניתן לחבר אותו גם במושב הקדמי ולשמור על קשר עין עם תינוקך לאורך הנשיאה, כמו כן ניתן לשלוף את הסלקל בשלמותו מהרכב אם התמזל מזלך והקטן נרדם במהלך הנסיעה. לפני רכישת כיסא הבטיחות בדקי את הרכב כדי שההתאמה תהיה מוצלחת (יש חיבור איזופיקס? חיבור עליון נוסף? מנגנוני רצועות ננעלים אוטומטית? האם הרכב מגביל התקנת כיסאות בטיחות במושב האמצעי?). כמו גבינה- גם בכיסא בדקי את תאריך הייצור ואת התוקף.

shutterstock_285368180

קשה מנשוא? קני מנשא

מנשא צד? מנשא ילקוט? מנשאי בד? השוק רווי במנשאים בכל הצורות, בכל הצבעים אבל רק את יודעת מה נכון עבורך ועבור תינוקך. אל תסתכלי על המנשא כאימון שרירים- כי זה רק יוביל לשרירים תפוסים. כשאת בוחרת מנשא לתינוק בחרי תנוחה שנוחה לך, שומרת על מרחב נכון לדרכי הנשימה של תינוקך ולא יוצרת נקודות לחץ ביניכם, אלו רגעים של חיבור אולטימטיבי בין אם לילדה, רגעים ששייכים רק לכם וזה זמן לנחת, לא לשרירי בטן. כדאי וחשוב לבדוק שלמנשא יהיה בעל תקן בן לאומי, בארץ אין עדיין תקן למנשאים ולכן ניתן למצוא כל מני אופציות ללא פיקוח שעלולות להזיק. שימי לב שהכתפיות מרופדות (אם מדובר במנשא בד אין צורך) וחלקי המנשא ניתנים לפירוק וכיבוס. מנשא טוב זה מנשא שמתאים לכמה שנים ולא מתבלה עקב שימוש יום-יומי.

אופנת תינוקות בחיפה >>

למגזין להיות הורים באתר

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
מאת: