תפריט האתר

ביקורת לסרט וונדר וומן

וונדר וומן הוא אחד מסרטי גיבורי העל הטובים ביותר מבית DC קומיקס. בכיכובה של גל גדות האגדית ובבימויה של פאטי ג'ניקס, אין ספק שהעוצמה הנשית באה לכדי ביטוי במלוא הדרה והיא כאן כדי להישאר.

הסרט מתחיל בתמיסקירה, אי שטוף שמש ומבודד בו חיות האמזונות במסתור מפני אל המלחמה ארס אשר לא מכבר השחית את ליבם של בני האדם והשמיד את האלים. על האי גדלה דיאנה, בתה של מלכת האמזונות היפוליטה והילדה היחידה על האי. דיאנה בעלת רוח הלחימה מתאמנת כדי להפוך ללוחמת דגולה בעזרתה של הגנרלית המקומית אנטיופי, כאשר האיום מפני ארס מרחף כל הזמן מעל, למרות שאף אחת מהאמזונות אינה יודעת אם הוא כלל עדיין בחיים.

וונדרוומן

דיאנה יוצאת מהבידוד אל העולם הגדול

העלילה מתחילה להתפתח כאשר יום אחד מתרסק מטוס על האי ובו החייל סטיב טרבור אשר מגולם על ידי השחקן כריס פיין. בעקבותיו מגיעה אל האי פלוגה של חיילים גרמניים. דיאנה מגלה כי כאשר חיה בבידוד על האי האנושות פיתחה לעצמה כלי נשק ושיטות לחימה חדשות בה משתמשת בכל הכוח ועל כן מחליטה להצטרף לסטיב ולצאת לחזית, תוך שמשוכנעת שאם תמצא את ארס ותוביל לחיסולו, כל המלחמות כולן יבואו לסיומן. היא עולה לסירה עם סטיב ומתחילה במסע מהאי הבודד אל לונדון, העיר הגדולה.

בלונדון הרחוקה גיבורת הסרט, שהיא בסופו של דבר ילדה אשר חווה לראשונה את העולם הגדול, נחשפת להמון דברים בפעם הראשונה כמו למשל לטעמה של גלידה, למראה של תינוק קטן, למבחר הבגדים אשר קיים בעולם המערבי, לגנרלים עוצמתיים אשר מעלים את חמתה וכיוצא בכך. הניגודיות בין אותה ילדה קטנה לבין הלוחמת הגדולה שמכסחת אנשים רעים מהווה אתנחתא קומית משעשעת ומצחיקה וחוזרת לאורכו של הסרט כמה וכמה פעמים.

כוכבת, ולא בחסד

גל גדות היא הנציגה הישראלית שלנו בחו"ל, לכן אפשר להבין מדוע אנו שומרים לה חסד נעורים ומקווים להצלחתה. ולאלו שחששו שמא היא לא תוכל להחזיק סרט שלם כגיבורה הראשית, אין ספק שמחכה הפתעה: גל גדות מפגינה כישורי משחק לא רעים ואף מרגיש כי היה זה בלתי אפשרי בעליל לבחור מישהי אחרת לתפקיד היות והדמות של וונדר וומן נתפרה במיוחד עבורה. גם שותפה לסרט, כריס פיין, מפגין יכולות משחק מרשימות ולמעשה הכימיה בין השניים מאוד משכנעת ובעלת סקס אפיל חושני.

מלבד שתי הדמויות העיקריות, אשר היחסים ביניהם אינם העיקר בהכרח, הסרט מדבר על התהליך שעוברת הדמות הראשית דיאנה, אשר מצטרפת למלחמה הגדולה מתוך תמימות דעים ואמונה בצדק ובטוב ליבם של בני האדם אולם חווה תהליך התבגרות והתפכחות ומבינה את מהות הרוע האנושי והמלחמה. לפרקים נדמה כי הסרט הוא גיבוב של כמה סרטים שונים יחדיו, מה גם שהיו גם כמה וכמה רגעים בלתי מלוטשים. עם זאת אין ספק כי זהו סרט קיצי, משעשע וקליל, אשר מציג את הגיבורה הראשית באור יקרות ואף על הדרך מעביר מסרים חשובים כמו למשל פמיניזם, פציפיזם ואהבת המין האנושי, ללא הכבדות. מה שבטוח, זהו סרט ממנו בסוף יוצאים עם חיוך.

לצפייה בטריילר – וונדר וומן:

בסולם נועה:
הסרט זוכה בשלושה וחצי כוכבים
3 כוכבים וחצי

שתפו: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone
מאת: